Please wait, loading...

 
Понедiлок - П`ятниця9.00 - 20.00
Офic:бул. Лесі Українки, 34, офіс 603, Київ, Україна, 01133
Тел:+380 67 364-84-01
CBR у соціальних мережах:
  • Українська
  • English

Дослідження CBRRunning wartime economy in Ukraine: May 2022

Понад 100 днів українська економіка функціонує за умов війни. У які «вузли» економічного механізму вдарила війна? Які є наслідки перших місяців війни для економіки? Які є стратегії адаптації бізнесу? Які мають бути цілі та принципи державного регулювання?

Війна призвела до розриву ланцюгів постачання, втрати виробничих потужностей або неможливості їх повноцінного використання, переміщення робочої сили. Війна перешкоджає ефективному використанню ресурсів, нівелює переваги бізнесів від економії на масштабі. Споживчий попит падає через те, що частина споживачів виїхала за кордон, а ті, що залишились, обмежують попит до базових (для кожної з груп споживачів) потреб.

Проте бізнеси поступово адаптуються до умов війни. Економіст Френк Найт (Frank Knight) запропонував розрізняти поняття «невизначеності» та «ризику». Невизначеність – це коли неможливо описати та виміряти наслідки і ймовірні втрати від певних подій. У такому стані український бізнес перебував напередодні війни та у перші шокові дні війни. Ризик відрізняється від невизначеності тим, що його можливо виміряти та оцінити ймовірні втрати. З плином війни невизначеність, яку неможливо описати і виміряти, перетворюється на набір ризиків, які піддаються аналізу і оцінюванню. Відповідно бізнеси можуть будувати стратегії реагування на ризики і адаптуватися.

Адаптація бізнесу до нових умов, реалізація нових можливостей, які постають, є важливими для перемоги у війні на виснаження та закладають напрямки майбутнього розвитку і відновлення економіки.

Експерти CBR підготували презентацію з оглядом впливу війни на економіку (англійською мовою), з якою Ви можете більш детально ознайомитися за посиланням:

CBRОфіс в Києві
Контакти CBR
УЧАСТЬ В ОПИТУВАННЯХОнлайн-панель CBR
Приєднуйтесь до онлайн-панелі CBR:
ЗВ'ЯЗАТИСЬСоціальні медіа
Сторінки CBR у соціальних мережах

Авторські права CBR.com.ua. Всі права захищені.

Авторські права CBR.com.ua. Всі права захищені.